Masáže

Klasická a relaxační masáž

Masáž patří mezi nejstarší regenerační a relaxační metody. Má blahodárný účinek na většinu částí lidského těla. Klasická masáž se zaměřuje na uvolnění napnutých svalů a dokáže ulevit od bolesti. Klasická a relaxační masáž celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Pomáhá zvládat psychickou únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, zad a navozuje příjemné pocity.

Sportovně rekondiční masáž

Masáž zlepšuje fyzický a psychický stav organismu, pomáhá při prokrvení a výměně látek ve svalech a účinně se používá při regeneraci organismu.

Masáž sportovnípoužíváme při přípravě na sportovní výkon ať již v době osobního volna sportovce (masáž přípravná) nebo těsně před výkonem (masáž pohotovostní). Organismus aktivizujeme.

Masáž rekondiční slouží k regeneraci organismu, ke znovu obnovení kondice po zanedbání pohybové činnosti. Omezení pohybové aktivity může způsobit např. snížený rozsah pohybu v jednotlivých kloubech, sníženou svalovou sílu, zkrácené svaly v jednotlivých partiích těla. V tomto případě je vhodné doplnit o masáž a kondiční cvičení.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mýtická čínskámasáž. První známky o této masáži jsou z Číny, 2000 let před naším letopočtem. Přezdívá se jí královnou masáží. Speciální hmaty kombinované s magickou silou nahřátých lávových kamenů dokonale harmonizují tělo i mysl, zbavují napětí a blažený až meditativní stav umí navodit mnohem rychleji než  klasický způsob masírování.

Aromaterapeutická masáž

Aroma masáž je přirozená terapie a umění léčby, využívající esenciálních olejů extrahovaných z aromatických rostlin. Obnovuje rovnováhu a léčí mysl, ducha i tělo. Jde o velmi jemnou celkovou relaxační masáž.

Lymfatická masáž ( manuální )

Manuální lymfodrenáž je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Lymfodrenáž je druh jemné hmatové techniky, která podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxickýchlátek a tím napomáhá regeneraci organismu.

Manuální lymfodrenáž se využívá:

 • u žilních a lymfatických otoků
 • u bolesti svalů a páteře
 • u poruch látkové výměny v kloubech - dna, artróza
 • u migrén
 • při pocitu „těžkých nohou“
 • prevence a účinný způsob odstranění celulitidy
 • pro celkovou regeneraci, relaxaci a detoxikaci organismu
 • proti vráskám a celkovému zlepšení stavu pleti
 • napomáhá odtoku přebytečné vody v těle
 • při obezitě
 • při otocích končetin
 • poskytuje obranyschopnost organismu
 • při obrně lícního nervu

po plastických operací prsů a obličeje.

Havajská masáž LomiLomi

Havajská masážje považována za perlumezi masážemi. Vždyť název LomiLomi znamená laskavé ruce nebo také laskavá předloktí. Technika této masáže pochází z Havajských ostrovů. Používají se velmi plynulé, měkké i hloubkové hmaty, využívají se nejen prsty, ale především celá předloktí. Havajská masáž se však mění podle potřeb klienta a to svou dynamikou, hloubkou tlaků na tkáň i samotnou délkou masáže. Oproti klasické masáži je ale havajská masáž plynulejší a všechny doteky na sebe velmi příjemně navazují. Ve spojení s vůní přírodních aromatických olejů má havajská masážvysoký terapeutický a relaxační účinek.

Korejská masáž Su-Jok

Tuto metodu masáže Su-Jokvymyslel korejský vědec Park JaeWoo. Korejská tlaková masáž Su-Jok je univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda. Provádí se diagnostickou tyčinkou na citlivých bodech ruky. Přispívá ke zlepšení stavu chronických onemocnění, zmírňuje bolest při akutních onemocnění a úrazech.